Video omówienie
Sławomir Mentzen

Filozofia XD

„Filozofia XD” to zbiór felietonów i przemyśleń dr. Mentzena dotyczących najważniejszych spraw polskiego życia politycznego.

Skoro jest ono tak bezmyślne i bezsensowne, tak uciążliwe dla ludzi pragnących działać dla dobra siebie i innych, tak pozbawione nadziei na zmianę, należy zastosować filozofię XD.

O czym jest ta książka?

W naszym kraju absurd goni absurd, co celnie punktuje Sławomir Mentzen w swojej najnowszej książce pod bardzo sugestywnym tytułem „Filozofia XD”. „Filozofia XD” to już trzecia książka Sławomira Mentzena, jednak jest to bez wątpienia wyjątkowa pozycja, ponieważ tytułowa filozofia XD to zasady, które są bardzo bliskie autorowi. W końcu na wiele spraw dziejących się wokół nas trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka. By żyło się lepiej. „Filozofia XD” to zbiór przemyśleń i felietonów autorstwa dr. Sławomira Mentzena zebranych na 270 stronach. Teksty odnoszą się na najważniejszych wydarzeń z życia politycznego i gospodarczego kraju, a ironiczne i pełne specyficznego humoru podejście sprawia, że nawet najbardziej absurdalne wydarzenia przestają denerwować i możesz o nich przeczytać z większym luzem. Jednak samo wypunktowanie słabości i absurdów „państwa z kartonu” to jedno, a drugie to znalezienie rozwiązania tych sytuacji. Autor pokazuje również możliwe opcje, które uczyniłyby nasze życie znacznie łatwiejszym i przyjemniejszym.

Dla kogo jest ta książka?

Książka Sławomira Mentzena to obowiązkowa pozycja dla osób, które znają już autora z jego licznych wystąpień w telewizji internetowej lub śledzą jego kanały w mediach społecznościowych. Tacy czytelnicy przekonają się, że styl książki nie różni się niczym od stylu jego codziennych wypowiedzi.

Po „Filozofię XD” powinny też sięgnąć osoby, które na bieżąco obserwują działania rządu, dzięki czemu zobaczą, że nawet najbardziej zawiłe sytuacje można rozwiązań – z pożytkiem dla mieszkańców i kraju.

I w końcu ta książka jest dla każdego, kogo decyzje władzy bezpośrednio lub pośrednio dotyczą, czyli w zasadzie dla nas wszystkich.

Czego się dowiesz?

W „Filozofii XD” poznasz nowe, świeże i dowcipne spojrzenie na sytuację w kraju, ponieważ okazuje się, że nawet w najbardziej bezmyślnych decyzjach można znaleźć coś zabawnego.

A taki dystans jest bardzo potrzebny, gdyż oszczędza codziennych nerwów i stresu.

Jednak samo wyśmianie absurdów to jeszcze nie wszystko, więc Sławomir Mentzen pokazuje, że nasz kraj mógłby być bogatszy, a jego obywatele bardziej zadowoleni z życia.

Wbrew pozorom to nie takie trudne, czego dowiesz się z tej książki.

Co zmieni w Twoim życiu?

Autor przyznaje, że odkąd zaczął stosować filozofię XD w swoim życiu, to jest mu po prostu lepiej. 

Wszystkie, nawet najgłupsze wypowiedzi i decyzje, można skwitować krótkim XD, które wyraża więcej niż 1.000 słów.

Co więcej, taka filozofia sprawdzi się nie tylko w odniesieniu do polityki i gospodarki, ale możesz ją przełożyć na wszystkie dziedziny swojego życia.

Praca? XD. Korki na drodze? XD. Głupi komentarz w internecie? XD.

I życie staje się prostsze.

Czym wyróżnia się ta książka od innych tego typu?

Sławomir Mentzen zdobył sporą popularność m.in. za sprawą swoich celnych i jednocześnie dowcipnych wypowiedzi.

Felietony i przemyślenia, które znajdziesz w tej książce wyróżniają się swoim stylem, co sprawia, że czyta się je lekko i przyjemnie. Jednak ta pozorna lekkość wypowiedzi nie umniejsza ich wartości.

Przeciwnie – są one bardzo merytoryczne i trafiają w samo sedno problemu.

Dzięki temu przekonasz się, że do nawet najbardziej poważnych i zawiłych spraw, które wpływają na życie milionów ludzi, można podejść na luzie.

A to rzadkie zjawisko – nie tylko w książkach, ale także w codziennym życiu.

O autorze

Sławomir Mentzen

Doktor nauk ekonomicznych i jeden z najbardziej znanych specjalistów od podatków i prawa w Polsce. Polityk propagujący idee wolności gospodarczej.

Prowadzi kilka biur rachunkowych. Jest właścicielem kancelarii podatkowej oraz sklepu myśliwskiego. Należy do Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Założyciel organizacji pracodawców „Kongres Polskiego Biznesu”.

slawomir mentzen
filozofia

Parametry

Ilość stron

270

Wybierz pakiet

Książka
filozofia
Filozofia XD
49 
Zestaw I
filozofia
biblia 1 1Wybierz inną
Filozofia XD + Biblia Inwestowania
138 zł zł
Zestaw II
filozofia
biblia 1 1Wybierz inną
planer okrągly 1Wybierz inną
Filozofia XD + Biblia Inwestowania + Biznes Planer
207 zł zł

100% gwarancji satysfakcji lub zwrot pieniędzy

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here’, making it look like readable English.

Polecane książki

Przewiń do góry

Halo? Czy to Ty?

Inteligentny, oczytany, rozwojowy i gotowy na inwestowanie w siebie!

Zostań z nami, a postawisz kolejny krok w kierunku świadomego rozwoju.

Ps: Po zakupie poznasz naszego chomika… ale dopiero po odebraniu przesyłki. ;-)