Video omówienie
Rafał Brzoska

Jutro w Nowym Jorku

Przez niektórych jest nazywany “polskim Stevem Jobsem”, a jeszcze przez innych “Przedsiębiorcą #1 w Polsce”.

Rafał Brzoska jest właścicielem firmy InPost i twórcą Paczkomatów. W tej książce dzieli się swoimi przemyśleniami, jak tworzyć firmy, które zmieniają świat.

O czym jest ta książka?

Zapewne zdarzyło Ci się korzystać z Paczkomatów. Nic dziwnego, ponieważ ich liczba systematycznie rośnie i charakterystyczne, żółte skrzynki stały się obowiązkowym uzupełnieniem krajobrazu wielu miast, ale także mniejszych miejscowości.

A to wszystko za sprawą jednego człowieka — Rafała Brzoski — który kilkanaście lat temu postanowił przerwać monopol Poczty Polskiej na dostarczanie przesyłek.

Książka “Jutro w Nowym Jorku” to szczery wywiad-rzeka, w którym twórca Paczkomatów opowiada swoją historię. Wywiady rządzą się swoimi prawami, szczególnie gdy po drugiej stronie siedzi Paweł Oksanowicz, który nie boi się zadawać trudnych pytań. A Rafał Brzoska nie boi się na nie odpowiadać, dzięki czemu otrzymujemy pasjonującą rozmowę dwóch silnych osobowości.

Ponadto sposób prowadzenia wywiadu oraz dociekliwość pytań sprawiają, że możesz się poczuć, jakbyś osobiście uczestniczył w tej rozmowie, co przekłada się na prawdziwą przyjemność z czytania.

Dla kogo jest ta książka?

“Jutro w Nowym Jorku” z pewnością zadowoli miłośników biografii, którzy w życiorysach przedsiębiorców próbują odnaleźć wskazówki do wykorzystania u siebie. A tych można znaleźć bardzo dużo, bo droga do sukcesu była trudna i wyboista, o czym Rafał Brzoska odpowiada z ujmującą szczerością.

Książkę docenią także osoby, które szukają motywacji do działania, ponieważ z pewnością ją tutaj znajdą. W końcu według jednego z najlepszych polskich przedsiębiorców wystarczy trochę determinacji i samozaparcia, aby realizować swoje cele.

A jak w sobie wyrobić taką siłę charakteru? Tego też możesz się dowiedzieć z tej książki.

 

Czego się dowiesz?

“Jutro w Nowym Jorku” nie jest tylko zapisem historii firmy i jej twórców, ale również (a może przede wszystkim) historią człowieka, który stawiał sobie ambitne cele. Dzięki tej książce dowiesz się, że realizacja jednego celu otwiera drogę do jeszcze większych marzeń.

Stąd tytuł książki, bo chociaż Paczkomaty są dostępne w Polsce i Europie, to ciągle nie koniec — jutro będą w Nowym Jorku.

Co zmieni w Twoim życiu?

Autobiografie przedsiębiorców niosą za sobą sporą wartość, ponieważ pokazują, jak osiągnąć sukces. Nawet jeśli warunki wydają się mało sprzyjające.

W końcu Poczta Polska była kiedyś gigantem o, wydawałoby się, niezagrożonej pozycji. A jednak — wystarczyło kilka lat, aby sytuacja na rynku całkowicie się zmieniła. To cenna wiedza, która pokazuje, że każdy może osiągnąć sukces w swojej branży i to pomimo teoretycznie słabszej pozycji startowej.

Jeśli więc rywalizujesz z większymi graczami na rynku, to w tej książce znajdziesz liczne dowody na to, że taką rywalizację możesz wygrać.

Czym wyróżnia się ta książka od innych tego typu?

Autobiografie przedsiębiorców to często podkoloryzowane historie, w których autor kreuje się na bohatera. Czegoś takiego tutaj nie znajdziesz, ponieważ Rafał Brzoska stawia na całkowitą szczerość. Takie podejście zapewniło mu sukces w życiu zawodowym i prywatnym, a czytelnikom zapewni długie wieczory z pasjonującą książką.

whatis1

Autor książki wystąpił w naszym programie na YouTube

O autorze

Rafał Brzoska

Polski ekonomista, przedsiębiorca, menedżer, założyciel, współwłaściciel i prezes międzynarodowej Grupy Kapitałowej Integer.pl. Inwestor i mecenas start-upów.

Swoją firmę kurierską założył mając jedynie 20.000zł. Zaledwie taki budżet pozwolił mu wyskalować firmę i dostać się na listę 100 najbogatszych Polaków.

Gdy Poczta Polska miała ustawowy monopol na przesyłki listowe do 50g, firma Rafała zaczęła przyklejać do nich metalowe blaszki, aby podnieść ich wagę. W ten sposób ominął nieuczciwy monopol firmy państwowej i wygrał w teorii nie do wygrania przetarg na doręczanie przesyłek sądowych.

Kolejnym ogromnym sukcesem Rafała były paczkomaty. Pomysł ten zrewolucjonizował całą branżę i wyprzedził dzięki niemu Amazona.

Dziś Polska ma najlepiej rozwiniętą sieć paczkomatów na całym świecie.

Jest miłośnikiem perfekcyjnej obsługi klienta. Często mawia “klient is first” i uważa, że tylko z takim podejściem można tworzyć firmy zmieniające świat.

Prywatnie jest spełnionym mężem i ojcem.

Rafał Brzoska
ksiazka okladka twarda mala png kopia

Parametry

Ilość stron

200

Wybierz pakiet

Książka
ksiazka okladka twarda mala png kopia
Jutro w Nowym Jorku
49 
Zestaw I
ksiazka okladka twarda mala png kopia
48hWybierz inną
Jutro w Nowym Jorku + 48-GODZINNA DOBA
138 zł zł
Zestaw II
ksiazka okladka twarda mala png kopia
48hWybierz inną
silapedyWybierz inną
Jutro w Nowym Jorku + 48-GODZINNA DOBA + Siła pędu
207 zł zł

100% gwarancji satysfakcji lub zwrot pieniędzy

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here’, making it look like readable English.

Polecane książki

Przewiń do góry

Halo? Czy to Ty?

Inteligentny, oczytany, rozwojowy i gotowy na inwestowanie w siebie!

Zostań z nami, a postawisz kolejny krok w kierunku świadomego rozwoju.

Ps: Po zakupie poznasz naszego chomika… ale dopiero po odebraniu przesyłki. ;-)