MAPY MYŚLI I WIDEO DO KAŻDEJ KSIĄŻKI
Z NAMI BIZNES STAJE SIĘ PROSTSZY
WYSYŁKA W 24H DO WSZYSTKICH KRAJÓW UE
„Organiczna Kawa NEFISI”

Wyjątkowa organiczna kawa od Expertia! W Etiopii używa się języka amharskiego, w którym słowo “nefisi” oznacza “dusza”.

 

Chcemy, abyś poznał kawową duszę Etopii z dodatkiem organicznych ziaren z Meksyku. Kawa z obu miejsc globu, pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych ekologicznych upraw kawowca to nowa jakość, którą trudno doświadczyć gdzie indziej.
79 zł
Zrzut ekranu 2021 11 13 o 21.58.16

Organiczna kawa NEFISI

Pochodzi od społeczności rolników Heileslassie  Ambaye z regionu Yirgacheffe   w południowej Etiopii, czyli praojczyzny kawy. Uprawiana na plantacjach z certyfikatem ekologicznym, na których nie stosuje się nawozów sztucznych oraz pestycydów. Ziarna kawowca rosną w dżungli DAWA, w cieniu drzew na wysokości przekraczającej 1500 metrów n.p.m.  Są zbierane ręcznie i pozyskiwane metodą “na mokro”.
 
Za bogactwo smaku i aromatu tej ekologicznej kawy odpowiada etiopska odmiana Arabici o nazwie HEIRLOOM. Ziarna te występują również pod nazwą “etiopskie dziedzictwo”. Są koloru szaro-zielonego, są mniejsze oraz o nieco bardziej wydłużonym kształcie niż ziarna arabic amerykańskich. Objęte są ochroną prawną przez rząd Etiopii i nie mogą być uprawiane poza tym krajem.
 
Bio ziarna Heirloom z Sidamo mają rozbudowany profil smakowy. Znajdziemy w nich wyraźne nuty owocowe: cytryna, kumkwat oraz kiwi; zrównoważą słodycz, małą gorycz oraz kwasowość charakterystyczną dla afrykańskich odmian arabici.
 
Do etopiskich ziaren dodajemy ziarna z Meksyku, na bogactwo aromatu,  których składają się  takie odmiany Arabici jak: Bourbon, Sarchimore, Cattura, Geisha oraz Oro Azteca. Charakteryzuje się pełnym smakiem i łagodną kwasowością.   

Czym są Certyfikowane plantacje ekologiczne?

I8A4947

W palarni ziarna organiczne palimy do poziomu średniego, dzięki czemu kawa idealnie sprawdzi się w każdym sposobie parzenia: ekspres ciśnieniowy, przelewowy oraz kawiarka

Zrzut ekranu 2021 11 13 o 21.50.25
Ziarna:
Opakowanie:
Wybierz pakiet
Kawa
Organiczna Kawa NEFISI
79 zł
Zestaw I
Wybierz Inną
Organiczna Kawa NEFISI
158 zł
Zestaw II
Wybierz Inną
Wybierz Inną
Organiczna Kawa NEFISI
Organiczna Kawa EL CORAZÓN
Bezkofeinowa Kawa EL DESCANSO
237 zł
Polecane książki
Halo? Czy to Ty?

Inteligentny, oczytany, rozwojowy i gotowy na inwestowanie w siebie!

Zostań z nami, a postawisz kolejny krok w kierunku świadomego rozwoju.

Ps: Po zakupie poznasz naszego chomika... ale dopiero po odebraniu przesyłki. ;-)

0
Koszyk