Fragment Książki
Nowość
TWARDA OPRAWA
Tomasz Krupa

Expertuś uczy się języków

Nauka języków otwiera całkowicie nowe możliwości. Statystyka mówi, że osoby, które w dorosłym życiu znają języki obce, zarabiają znacznie więcej od osób, które jedynie skończyły studia.

A dodatkowo znajomość języków zwiększa pewność siebie, kreatywność oraz daje ogromne możliwości zdobywania nowej wiedzy z całego świata. To właśnie dlatego trzecią część Misia Expertusia poświęciliśmy tak ważnej umiejętności.

O czym jest ta książka?

Najprostsza odpowiedź brzmi: o językach obcych. I nie chodzi tutaj tylko o metody nauki (chociaż jest to ważna część opowieści), ale też o zrozumienie, jak wygląda sam proces nauki nowego języka.

Miś Expertuś, który miał świetne oceny w szkole, miał też problemy w porozumiewaniu się z obcokrajowcami. Jak to możliwe? Szkolne metody są przewidywalne, nudne i „,mało życiowe” – dlatego też wielu dorosłych nie pamięta nic z lekcji.

A przecież języka obcego – w stopniu komunikatywnym – możesz nauczyć się w kilka miesięcy. Jak? Metodami, które poznaje Miś Expertuś. Metodami, które angażują wiele zmysłów i są po prostu bardzo naturalne, więc wiedza sama wchodzi do głowy.

expertuś języki4

Czy trzeba znać języki obce?

Znajomość języków obcych ma same zalety, a ich lista jest praktycznie nieskończona. Łatwość podróżowania, dostęp do większej liczby zasobów (książek, filmów, wideo), kontakty na całym świecie. Do tego dochodzą kwestie zdrowotne, bo nauka języków obcych doskonale wpływa na pamięć i minimalizuje ryzyko zachorowania na Alzheimera.

A to nadal nie koniec, ponieważ dzięki znajomości języków obcych wzrasta pewność siebie, kreatywność i poczucie własnej wartości. Poza tym poprawia to pozycje na rynku zawodowym – i to bez względu na rodzaj wykonywanej pracy.

Być może języków obcych nie trzeba znać, ale na pewno warto. A naukę najlepiej rozpocząć w jak najmłodszym wieku – zanim szkoła zdąży wpoić mit o „talencie językowym”.

whatis1

Czego uczy ta książka?

Jak wskazuje tytuł, książka pokazuje, jak uczyć się języków obcych. To właśnie odpowiednie metody nauki są kluczem do sukcesu, dzięki któremu można się nauczyć dosłownie każdego języka. Angielski, hiszpański, a może chiński? Nic nie stoi na przeszkodzie, by znać je wszystkie.

Miś Expertuś i jego przyjaciele przekonali się o tym na własnej skórze. Każdy z nich zaczynał z różnego poziomu, by wkrótce móc pewnie komunikować się w wybranym języku. I wcale nie trzeba mieć specjalnych zdolności lub talentów, bo dosłownie każdy może znać kilka języków obcych.

Ta książka przedstawia najskuteczniejsze metody, które nie wymagają kucia słówek i żmudnego powtarzania gramatyki. Takie techniki można odłożyć na półkę pod tytułem sposoby na nieefektywną naukę. Zamiast tego Twoje dziecko zaangażuje różne zmysły podczas poznawania nowych słówek, zacznie korzystać z aplikacji-gier, które uprzyjemnią zdobywanie wiedzy i – przede wszystkim – będzie rozmawiać w nowym języku.

W końcu o komunikację tutaj chodzi.

expertuś języki

Kolejna przygoda Misia Expertusia to książka uniwersalna, z której skorzystają zarówno młodzi, jak i trochę starsi czytelnicy. Wbrew powszechnej opinii, można uczyć się języków obcych w każdym wieku – trzeba tylko wiedzieć jak.

Każdy kolejny rozdział wprowadza nową technikę, a MIŚje specjalne pomagają zastosować daną metodę w życiu. Dzięki temu nie jest to książka, której treść można zaraz zapomnieć, a skuteczny poradnik nauki.

Twoje dziecko nie przepada za wkuwaniem obcych słówek? Miś Expertuś też tego nie lubi, ale dzięki pomocy mądrych przyjaciół, znalazł dużo lepsze sposoby. I co najważniejsze – dużo skuteczniejsze.

Przeczytaj tę książkę razem z dzieckiem, bo i Ty możesz skorzystać z przedstawionych metod (niektóre wymagają tylko kilku minut dziennie). A nauka w rodzinnym gronie będzie jeszcze przyjemniejsza.

O autorze

Tomasz Krupa

Na początku chciał zostać fizykiem. Skończył dwie uczelnie wyższe, a na swoim koncie ma też bycie leśnikiem, chroniącym piękną polską przyrodę.

Obecnie poświęca się pasji, jaką jest pisanie książek. Po swoich doświadczeniach zawodowych stwierdził, że jedną z najważniejszych umiejętności w życiu jest bycie zaradnym i przedsiębiorczym. 

Brakowało mu odpowiednich książek, które uczyłyby dzieci takich postaw już od najmłodszych lat. Dlatego stworzył całą serię przygód i magicznych historii, które w zabawny i przystępny sposób wprowadzają młodych czytelników w tajniki inteligencji finansowej.

toasz krupa

Zobacz zwiastun

mis expertus 3

Parametry książki

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

Expertia

Autor książki

Tomasz Krupa

Oprawa

Twarda oprawa

Ilość stron

Ilość stron: 118

Sugerowany wiek dziecka:

5-10 lat

Wybierz pakiet

Książka
mis expertus 3
Expertuś uczy się języków
39 
Zestaw I
mis expertus 3
okladka miś expertuś oszczędzaWybierz inną
Expertuś uczy się języków + Miś Expertuś Oszczędza
78 zł
Zestaw II
mis expertus 3
okladka miś expertuś oszczędzaWybierz inną
monteWybierz inną
Expertuś uczy się języków + Miś Expertuś Oszczędza + Monte, przyjaciel bez granic
117 zł

100% gwarancji satysfakcji lub zwrot pieniędzy

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here’, making it look like readable English.

Polecane książki

Przewiń do góry

Halo? Czy to Ty?

Inteligentny, oczytany, rozwojowy i gotowy na inwestowanie w siebie!

Zostań z nami, a postawisz kolejny krok w kierunku świadomego rozwoju.

Ps: Po zakupie poznasz naszego chomika… ale dopiero po odebraniu przesyłki. ;-)