TWARDA OPRAWA
Arkadiusz Błażyca

Kot Biznesik

Zabawna, a jednocześnie pouczająca książeczka dla dzieci o tym, jak pewien kot zdecydował się założyć biznes.

Pięknie wydana, bogato ilustrowana historyjka służy nie tylko rozbudzeniu w młodych ludziach przedsiębiorczości, a przy okazji jest dobrą inspiracją dla rodziców, którym pomysł własnego biznesu chodzi po głowie, brakuje im jednak motywacji.

O czym jest ta książka?

O polskim systemie edukacji można by długo pisać, ponieważ nie ma żadnych wątpliwości, że w szkołach brakuje wielu ważnych przedmiotów. Nie ma na przykład nauki o inteligencji finansowej.

Nie ma i pewnie długo nie będzie, dlatego trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i samemu kształcić swoje dzieci w tym zakresie. I to od najmłodszych lat.

W końcu od dawna wiadomo, że połączenie nauki z przyjemnością przynosi najlepsze rezultaty.

Książka “Kot Biznesik” w ciekawy i pouczający sposób przedstawia realia życia wielu ludzi. Przecież schemat: najpierw szkoła, potem etat, jest rzeczywistością większości osób. I niestety ich dzieci go powtórzą, ponieważ nie znają innych wzorców.

Jednak wcale nie musi tak być i dzieci można nauczyć innego myślenia.

W tym celu warto postawić na mądre książki, które jednocześnie bawią i uczą. Takie, jak “Kot Biznesik”, w której tytułowy kot wyrwał się z obowiązującego schematu. Postanowił wziąć życie we własne ręce i stworzył własny biznes.

Jak do tego doszło i co z tego wyniknęło? Tego dowiesz się już z książki.

whatis1

To historia kota, który postanowił wziąć życie we własne ręce...

Bohaterem książki jest Kot Biznesik, który zaraz po zakończeniu szkolnej edukacji, udaje się do pracy na łowisku Pana Etata.

Jak szybko zauważa, nie jest łatwo utrzymać się ze zgromadzonych w ten sposób ryb. Dzięki pomocy Rysia Roberta wyrusza w podróż za jezioro, gdzie poznaje czterech kocich przedsiębiorców. 

Młody Kot wyruszył w poszukiwaniu narzędzi do osiągnięcia niezależności, w myśl zasady – nie dawaj głodnemu ryby – daj wędkę i naucz go łowić… jednak czy ktokolwiek podarował Biznesikowi wędkę? Przekonaj się sam!

whatis1

Dla kogo jest to książka?

“Kot Biznesik” to książka zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Dzieci: ciekawą historię, naukę i piękne ilustracje. 

Z kolei dorośli: inspirację do zmiany swojego życia. 

Dokładnie tak, bo chociaż celem książki jest nauczenie najmłodszych inteligencji finansowej, to jej treść z pewnością trafi również do starszych odbiorców. Mamy pewność, że wielu z nich znajdzie tutaj sporą dawkę motywacji, co może skończyć się otwarciem własnej firmy.

whatis1

Czym wyróżnia się ta książka od innych tego typu?

Na polskim rynku wydawniczym ciągle brakuje książek dla dzieci, które poza zabawą niosą także wartościową naukę. A “Kot Biznesik” właśnie taki jest.

To bardzo ważne, aby zaszczepić w dzieciach nowe schematy myślenia, bo to pozwoli im w przyszłości wyrwać się z pętli etatowca.

Jednak książka Arkadiusza Błażyca ma także działanie natychmiastowe, ponieważ pokazuje najmłodszym wartość pieniądza i tym samym uczy ich szacunku do finansów. A taka postawa z pewnością zaprocentuje.

W tekście książki zostały zawarte złote myśli takich osobistości jak: Warren Buffett, Henry Ford, John D. Rockefeller, Thomas Edison czy Robert Kiyosaki.

O autorze

Arkadiusz Błażyca

Duże dziecko — rodzic, przedsiębiorca, wolnościowiec.

Nosi dwie różne skarpetki, bo uważa, że można się od siebie różnić, a mimo to iść w tym samym kierunku.

Jego misją jest popularyzacja przedsiębiorczości.

Dąży do tego, aby edukacja finansowa, była tak oczywista, jak nauka czytania.

Po co? Aby pieniądze same w sobie nie były sensem ani celem, a jedynie narzędziem, które pozwoli nam wieść dostatnie i szczęśliwe życie w zgodzie z własnymi wartościami.

arkadiusz blazyca
biznesik

Parametry

Ilość stron

84

Oprawa

Twarda oprawa

Sugerowany wiek dziecka:

10+ lat

Odpowiednia dla starszych dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Wybierz pakiet

Książka
biznesik
Kot Biznesik
39 
Zestaw I
biznesik
felicjaWybierz inną
Kot Biznesik + Wielka Wyprawa Felicii
78 zł
Zestaw II
biznesik
felicjaWybierz inną
baner okladkaproduktu puzzleWybierz inną
Kot Biznesik + Wielka Wyprawa Felicii + Puzzle z bohaterami naszych bajek
113 zł

100% gwarancji satysfakcji lub zwrot pieniędzy

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here’, making it look like readable English.
Przewiń do góry

Halo? Czy to Ty?

Inteligentny, oczytany, rozwojowy i gotowy na inwestowanie w siebie!

Zostań z nami, a postawisz kolejny krok w kierunku świadomego rozwoju.

Ps: Po zakupie poznasz naszego chomika… ale dopiero po odebraniu przesyłki. ;-)